Strony, które pomogą rozszerzyć zasięg Twoich kampanii SEO – media społecznościowe

Strony, które pomogą rozszerzyć zasięg Twoich kampanii SEO – media społecznościowe

Sieć internetowa w ostatnich latach zmieniła swój krajobraz na bardziej ekspansywny oraz dynamiczny, gdzie zarówno praktyki SEO, jak i marketing w mediach społecznościowych, mogą bezproblemowo współpracować, pomagając nam oraz naszym stronom internetowym w zdobyciu ogromnej popularności. Właśnie z tego powodu, wiele przedsiębiorstw kładzie tak duży nacisk na promocję w serwisach społecznościowych oraz wykorzystanie poszczególnych atrybutów Web 2.0, w przypadku strategii marketingowych w wyszukiwarkach.

Jeżeli jesteś żółtodziobem w zakresie dynamicznie przebiegającej popularyzacji łączenia SEO z mediami społecznościowymi, nadszedł najwyższy czas, aby zakomunikować i rozpocząć budowanie swojej obecności w najpopularniejszych serwisach typu „social”. Pierwsze co powinieneś zrobić, to dokonać właściwego wyboru tychże właśnie portali oraz stron, w których chcesz zacząć działać. Poniżej prezentujemy listę najbardziej relewantnych serwisów społecznościowych oraz usług, których częścią powinieneś się stać, aby rozszerzyć swój wirtualny zasięg, zwiększyć świadomość marki Twoich produktów i wejść w interakcję z internautami – nie tylko tymi, na których jesteś ukierunkowany, ale na praktycznie wszystkich, aby zmaksymalizować liczbę potencjalnych odbiorców!

Facebook

Na podstawie danych pochodzących z usługi analizującej ruch w internecie, a mianowicie Alexa, Facebook jest najbardziej popularną siecią społeczną na całym świecie w dzisiejszych czasach. Ponad miliard aktywnych użytkowników każdego miesiąca loguje się do witryny, w celu komunikacji ze znajomymi, bycia na bieżąco, jak i w celach stricte marketingowych. Zignorowanie takich liczb jest dosyć trudne, zwłaszcza jeżeli chcesz koncentrować się na znacznym zwiększeniu liczby odwiedzin Twojej strony, czy też zainteresowania przekazywanymi przez Ciebie treściami i oferowanymi produktami. Chcąc budować świadomość marki i pozwolić swoim użytkownikom być na bieżąco, Facebook okazuje się być rozwiązaniem idealnym, szczególnie, że oferuje sporą ilość funkcjonalności pozwalających na wdrożenie interesujących Cię taktyk oraz metod działania.

Twitter

Kolejnym, bardzo ważnym graczem wśród mediów społecznościowych (w naszym kraju cały czas raczkującym, jednak zyskującym sobie z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność), jest niezaprzeczalnie Twitter. Na zachodzie, to właśnie on będzie odgrywał najistotniejszą rolę wśród usług internetowych jeżeli chodzi o brand marketing. Zaczynając od programów telewizyjnych, poprzez duże marki odzieżowe, aż do sieci spożywczych i celebrytów – wszyscy korzystają z Twittera aby dzielić się nowinkami, treściami i w celu linkowania stron. Z drugiej strony, Twitter świetnie sprawdza się także jako platforma pozwalająca na zebranie w jednym miejscu sporej ilości użytkowników oraz dokładnego poznania ich opinii na temat naszych produktów i usług.

Google Plus

Chociaż serwis społecznościowy od Google miał przebić w swojej formie Facebooka i Twittera, to musi bardzo silnie walczyć o użytkowników na niezwykle konkurencyjnym rynku mediów społecznościowych. Pomimo tego, oferuje bardzo wiele korzyści dla marek i firm, które chcą zwiększyć swój zasięg w wirtualnej rzeczywistości. Korzystając z własnej platformy społecznościowej przygotowanej przez giganta z Mountain View, możesz wpłynąć na poprawę wyników swojej marki i pomóc dotrzeć jej do wcześniej niedostępnych obszarów sieci, pozyskując oczywiście nowych użytkowników i grupy docelowe potencjalnych klientów.

Linkedln

Chociaż Linkedln nie jest pierwszym serwisem, który przychodzi na myśl, kiedy mówimy o mediach społecznościowych, a tym bardziej marketingu i strategiach SEO, to jak się okazuje, odpowiednio wykorzystany, może stać się potężną platformą, efektywnie wzmacniającą widoczność i rozpoznawalność naszych produktów oraz usług w wirtualnym świecie. Doświadczenie pokazuje jednocześnie, iż Linkedln sprawdza się idealnie jako platforma do poszukiwania partnerów i firm do kooperacji, a także wykwalifikowanych pracowników.

YouTube

Podczas tworzenia treści, zawsze musimy pamiętać o tym, aby dostarczać ją w jak najbardziej zróżnicowanej formie, dzięki czemu możemy przyciągnąć użytkowników o zróżnicowanych upodobaniach. Przykładowo, filmiki wideo, dla wielu internautów posiadają o wiele większą wartość niż treści pisane i są niezwykle efektywne, jeżeli chodzi o przekazywanie oryginalnego i sensownego contentu oraz rozpowszechnienia się świadomości marki w e-świecie. Właśnie w tym przypadku, YouTube okazuje się naprawdę pomocny, zapewniając rozbudowaną platformę do hostingowania plików wideo, z której korzystają ludzie na całym świecie. Bezpośrednio z YouTube, możesz w kilka sekund umieścić swoje materiały audiowizualne na blogu lub stronie albo też udostępnić w innych serwisach społecznościowych.

Dużą zaletą YouTube jest niewątpliwie posiadanie dobrych narzędzi analitycznych, pozwalających na pomiar popularności Twoich filmów, kanału, tempa przyrostu subskrybentów lub widzów i wielu innych.

Specjalista AdWords i Analytics zapraszam do kontaktu.